A A A K K K
людям з порушенням зору
Соціально-гуманітарне управління виконавчого комітету Богуславської міської ради

ДПА

Державна підсумкова атестація — форма контролю відповідності результатів навчання здобувачів освіти вимогам державних стандартів загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти. Атестація може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Атестацію проходять особи, які завершують здобуття початкової (у 4 класі), базової середньої (у 9 класі) та повної загальної середньої освіти (в 1 (2) класі, а також здобувають професійну (професійно-технічну) освіту та освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, крім осіб, які раніше здобули повну загальну середню освіту.

У початковій школі проводиться державна підсумкова атестація з української мови або з мови навчання (мова та читання) та математики. Бали за атестацію виставляються за результатами підсумкових контрольних робіт. 

В основній школі учні атестуються з української мови (диктант), математики, географії, біології та іноземної мови (чи інший гуманітарний предмет на вибором навчального закладу, профільний предмет або предмет, який вивчається поглиблено, окрім Української літератури).

Державна підсумкова атестація проводиться з української мови (письмовий переказ), профільного предмета (або на вибір з історії України чи математики у класах універсального профілю) та предмета на вибір (крім деяких предметів, які не вивчаються в 11 класі у класах універсального профілю, наприклад, правознавства). 

Результати ДПА можуть бути оскаржені до апеляційної комісії відділу освіти соціально-гуманітарного управління ВК БМР, яка може скоригувати атестаційну оцінку.

8 листопада Верховна Рада в цілому ухвалила законопроєкт №9046 (Про внесення змін до Закону України "Про повну загальну середню освіту" щодо державної підсумкової атестації та державних стандартів), який передбачає:

- для учнів 9 та 11 класів проведення ДПА з 4 обов'язкових предметів - українська мова, математика, історія України та іноземна мова.

- після закінчення 4 класу - ДПА з української мови та математики. 
 
Норми відповідного закону №9046 запрацюють лише після припинення воєнного стану в Україні.

У 2024 році учнів 4, 9 та 11 класів вчергове звільнено від проходження державної підсумкової атестації.
 

 

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень