A A A K K K
людям з порушенням зору
Соціально-гуманітарне управління виконавчого комітету Богуславської міської ради

Звернення Головного управління ДСНС України у Київській області

19 січня святкується одне із дванадцяти найбільших релігійних свят – Хрещення Господнє або Богоявлення.

Церемонія освячення води на берегах річок, водоймищ супроводжується скупченням людей поблизу водних об’єктів та безпосередньо на кризі, купання людей в ополонках та у відкритих водоймах. Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області звертається до мешканців району із застереженням:

- якщо Ви вирішили зануритися у воду порадьтеся спочатку із лікарем;

- утримайтеся від купання, якщо у Вас хворе серце;
- заходьте у воду в спеціально обладнаних для цього місцях;
- не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння, алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.

Цього року на свята синоптики обіцяють незначне потепління, тому потрібно бути вкрай обережним перед виходом на кригу. Щоб не потрапити під лід:

- будьте уважні біля стоку води, кущів, очерету – є небезпека провалитися;
- ні в якому разі не перевіряйте товщину льоду ударом ноги, краще – палицею. Якщо після першого удару лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки прийшли;
- не виходьте на лід уночі;

- не ходіть на водоймища поодинці і не залишайте дітей без догляду.

Якщо Ви потратили у воду не панікуйте, зберіться, кличте на допомогу. А потім пригадайте та послідовно виконайте усі необхідні заходи самопорятунку та самодопомоги.

Щоб захистити себе від переохолодження:

- у жодному разі не намагайтеся зігрітися алкогольними напоями (вони сприяють розширенню судин, відтак організм швидко втрачає тепло та замерзає) чи кавою.
Особливу увагу слід звернути на те, як правильно зігрітися після тривалого перебуванні на холоді. У жодному разі не можна раптово занурювати ноги в гарячу воду чи відігрівати їх на гарячій батареї. Швидке нагрівання може призвести до виникнення тромбозу судин та ускладнити перебіг захворювання. Зігрівати потерпілого потрібно поступово. Можна зробити легкий масаж кінцівок.

 Начальник Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області Олександр ГОЛОВАЧ

З настанням холодів в період з 01 вересня 2021 року по 11 листопада 2021 року в місті Богуслав та Богуславській територіальній громаді було здійснено 15 бойових виїзди з них 13 на пожежі, 1 на проведення аварійно рятувальних робіт та 1 на хибний виклик. Місцями виникнення  пожеж являються :

7 пожеж пов’язані з горінням трав’яного настилу та сміття.

4 пожежі  які виникли в житловому секторі .

та 2 пожежі які виникли в недіючих спорудах.

Причинами загорань являються :

необережне поводження з вогнем – 8 пожеж

коротке замкнення електромережі – 2 пожежі

порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення- 3

Надзвичайних ситуацій за період з 1 вересня 2021 року по 11 листопада 2021 року не сталося .

Хотілося б звернути увагу на одну з причин виникнення пожеж. Зараз в Україні триває опалювальний сезон і через елементарне нехтування громадянами правилами пожежної безпеки збільшується кількість пожеж що в деяких випадках призводить до травмування та навіть загибелі людей. Пам’ятайте, що при користуванні електромережою забороняється використання пошкоджених електропроводів, розеток, та інших електроприладів. При користуванні опаленням забороняється використання саморобних та несертифікованих нагрівальних приладів, перед  початком користування пічним опаленням потрібно очистити димоходи та піч від сажі і проводити цю чистку не рідше одного разу на 3 місяці.  Рятувальники Обухівського районного управління Богуславської територіальної громади закликають громадян бути свідомими, та суворо дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті, адже, за статистикою, основними причинами виникнення пожеж в житловому секторі в цей період є коротке замкнення електромереж та порушення правил пожежної безпеки при експлуатації опалення!

Начальник Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області підполковник служби ЦЗ Олександр ГОЛОВАЧ

Богуславський РС ГУ ДСНС України у Київській області повідомляє, що відповідно до Закону України № 1367 IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань пожежної та техногенної безпеки», який набув чинності 30 березня 2021 року було значно збільшено суму штрафів за статтею 185-14.

  Тепер створення перешкод у діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, пов’язаній з проведенням перевірок за статтею 185-14 КУпАП  тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян  (від 1700 до 3400 грн). Те саме діяння вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення –  від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн).

  Відповідно до Закону України № 1366 IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки», який набув чинності 30 березня 2021 року було значно збільшено суми штрафів за статтями 183 та 188-8.

  За завідомо неправдивий виклик спеціальних служб за статтею 183 КУпАП  на осіб може накладатися штраф в розмірі від 50 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян  (від 850 до 3400 грн).

  Також, тепер за порушення вимог статті 188-8 (невиконання приписів, розпоряджень та постанов центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки) може накладатися штраф на посадових і фізичних осіб – підприємців від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн). Те саме діяння, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб та фізичних осіб – підприємців від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Т.в.о. начальника Богуславського РС ГУ ДСНС України у Київській області майор служби цивільного захисту  Вадим ВОЛОШИН

 

Під час опалювального сезону, часу, коли здійснюється інтенсивне використання усіх можливих обігрівальних приладів, небезпека виникнення пожеж набирає загрозливих масштабів.

 

Основним причинами пожеж залишаються: порушення правил експлуатації електрообігрівальних приладів та пічного опалення, перевантаження внутрішньої електромережі, необережне поводження з вогнем осіб в нетверезому стані.

Трагічні випадки частіше виникають там, де діти залишаються вдома одні, без нагляду дорослих в закритих квартирах, будинках, де топляться печі або ввімкнені в електромережу електропобутові прилади. З настанням холодів виникають пожежі у підвалах багатоповерхових будинків, жертвами яких стають особи без певного місця проживання і діти. Небезпечні такі пожежі виділенням великої кількості диму, що проникає в під’їзди та квартири, загрожуючи життю його мешканців.

 

Тому, щоб уникнути трагедії слід дотримуватися таких правил:

 

- не використовуйте саморобні електронагрівачі;

- не експлуатуйте печі, які мають тріщини;

- не використовуйте для обігріву приміщень газові плити;

- не слід сушити над запаленою газовою плитою ніякого одягу;

- не залишайте без нагляду розпалені печі та включені електронагрівальні прилади;

- не слід палити груби і печі з незакритою топкою;

- не захаращуйте підвали сміттям, вхідні двері зачиняйте на надійні замки;

 

 Знання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а знання першочергових дій у разі пожежі – допоможе зберегти життя.

 

Начальник Богуславського РС ГУ ДСНС України у Київській області полковник служби ЦЗ Володимир ПОНОМАРЕНКО

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень